Cumartesi , 20 Temmuz 2024
Home BİZ KİMİZ

BİZ KİMİZ

Merhaba! Ben Tolga Çapacı, 1991 Nazilli doğumluyum. Evli ve Didim, Aydın’da yaşıyorum.  Rotasız Kuzgun adlı seyahat blogumda yazılar paylaşmaktayım. 2018 yılından bu yana da sosyal medya danışmanlığı yapıyorum. 

Rotasız Kuzgun olarak amacım, keşfetmeyi seven insanlara ilham vermek ve onlara unutulmaz yolculuk hikayeleri sunmaktır. Seyahatlerimde karşılaştığım kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri ve yerel lezzetleri sizlerle paylaşarak, dünyayı farklı bir bakış açısıyla görmenizi sağlamak istiyorum.

Yolculuklarımda hem içimdeki maceraperesti besliyor hem de yeni insanlarla tanışarak, onların hikayelerine ortak oluyorum. Bu blogda sadece gezdiğim yerleri değil, aynı zamanda yolculuklar sırasında öğrendiğim dersleri, yaşadığım deneyimleri ve keşfettiğim pratik seyahat ipuçlarını da bulabilirsiniz.

Yolculuklarım boyunca, meslek sırları da dahil öğrendiğim ne varsa okurlarımla paylaşıyorum. Yeni yazılarımdan mail yoluyla haberdar olmak istersen, aşağıdaki kutucuğa mail adresini girmen yeterli.

Her zaman paylaşmayı misyon, bilgiyi en değerli hazine olarak görmeyi ise vizyon edindim.

Nelerden Hoşlanırım?

Adrenalin sporlarına bayılırım. Araştırmayı ve yeni şeyler keşfetmeyi çok severim. Teknolojinin beni bu kadar etkilemesinin sebebi, sürekli yeni bir şeyler öğrenmem olabilir. Bunun dışında, yeni bir şeyler yapmak karakterimden dolayı beni sürekli girişimciliğe itmektedir.

Neler Yapacağım?

Aşağıda yazacaklarım, benim ölmeden önce yapılacaklar listem diyebilirim. Bu listeyi tamamladıkça, Allah nasip ederse, her bir madde üzerine bir yazı yazarak üstünü çizmeyi hedefliyorum. Şimdi, hep beraber yapacaklarımı inceleyelim:

 1. İngiltere ters trafikte araba kullan
 2. Hayatımın Aşkını bul ve Evlen ♥
 3. Cruise gemisi ile dünya turuna çıkmak
 4. Köy yerinden bir arsa almak ve içerisinde bir ev ve ailem ile birlikte zaman geçirebileceğim bir alan inşa etmek
 5. Yamaç paraşütü yapmak
 6. Eğitici bir E Kitap yazmak
 7. İngilizceyi iyi bir şekilde öğren
 8. 4000 feet’den paraşüt ile uçaktan atlamak ( SKYDIVING)
 9. Japonya’da en az 1 hafta tatil yapmak
 10. Roller Coaster’a binmek
 11. Afrika’da safariye katılmak
 12. Kızıl Denizde Su altında dalış yapmak ( Squba diving)
 13. Baba Ol ( isaac 06.11.2020 ) ( Teddy 07.12.2023 )
 14. Ehliyet al ( Araba kullanmayı öğren )
 15. Anıtkabir’e ziyaret et
 16. Dövme yaptırmak
 17. Hayalimdeki arabayı almak