Cumartesi , 20 Temmuz 2024
Home SEYAHAT REHBERİ VİZE Mısır Turist Vizesi Havaalanında Nasıl Alınır?
VİZEAFRİKAMISIRSEYAHAT REHBERİYURT DIŞI

Mısır Turist Vizesi Havaalanında Nasıl Alınır?

Mısır Turist Vizesi Havaalanında Nasıl Alınır?

Selam Dostlar olurda bir gün Mısır’a gitmeye karar verirseniz havaalanında hızlı ve kolay bir şekilde nasıl vize alabilirsiniz bunu size anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle yolculunuz başlamadan önce sizden istenilen bazı gerekli evraklar şöyle;

  • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport
  • Vize Ücreti: Vize ücreti nakit olarak ödenir. Genellikle Amerikan Doları (USD) tercih edilir, yanınızda yeterli miktarda USD bulundurmanız iyi olacaktır.
  • Uçuş ve Konaklama Bilgileri: Gidiş-dönüş uçak biletleri ve otel rezervasyonları gibi seyahat planlarınızı gösteren belgeleride çıktısını alın ve yanınızda bulundurun.

Havaalanında Vize Alma İşlemleri

Uçağımız İstanbul Sabiha Gökçe ‘den – Şarm El Şeyh hava alanına iniş yaptık. Kalabalığın ardından servis otobüsleri geldi bizi almaya ve hava alanının içerisine giriş yaptık. Gümrük kontrolünden önce vize ofisine gitmeniz gerekmektedir. Genellikle bu ofislere tabelalarla yönlendirilir, ama net tarif için gümrüğe varmadan 30mt geride sol taraftalar. Ben rasgele bir ofise geldim zaten camda fiyatlar yazıyordu. Zaten geldiğinizde hemen size soruyor kaç tane diye eğer para bozdurmak isterseniz burası tam yeri ben 100$ vermiştim geriye 75$ bozuk olarak geri verdi. Bu pul, pasaportunuza yapıştırılacaktır. Vize pulunuzu aldıktan sonra pasaport kontrolüne giderek pasaport memuruna pasaportunuzu ve vize pulunuzu gösterin. Memur sizden bunları alacaktır. işlemleri yaparken sizden de parmak izinizi alacak ardından vize pulunuzu kontrol edip pasaportunuza bir giriş damgası vuracaktır.

Havaalanında almış olduğunuz turist vizesi genellikle 30 gün süreyle geçerlidir. Eğer daha uzun süre kalmayı planlıyorsanız, Mısır’daki Göçmenlik Bürosu’na başvurarak vizenizi uzatabilirsiniz. Haaa birde şunu not olarak şuraya yazayım. Eğer sadece Şarm El Şeyh’de kalacaksanız Giza’ya gitmeyecekseniz eğer vize almanıza gerek yok. fakat gitmişken Piramitleri de göreyim derseniz mecburi 25$ verip vize almak mecburiyetinizdesiniz.

Notlar:

  • Vize işlemleri ve ücretler zaman zaman değişebileceği için, seyahatinizden önce güncel bilgileri kontrol etmek önemlidir.
  • Mısır’a girişte bazen sıkı güvenlik kontrolleri olabilir. Aynı zamanda farklı şehirlere gidecekseniz sıkı güvenlik kontrollerinide göze alın. ben hayatımda bu kadar sıkı adım başı polis kontrolü görmemiştim. Seyahatiniz sırasında belgelerinizi düzenli ve ulaşılabilir bir yerde bulundurmanız tavsiye edilir.

Bu yazımda, Mısır’da vize için tüm bilgileri sunmuştur. Mısır’ın eşsiz kültürünü ve tarihi zenginliklerini keşfederken keyifli anılar biriktirmeniz dileğiyle. Eğer aklınıza takılan başka sorular varsa ya da deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz, yorumlarda buluşalım. Keyifli seyahatler ve iyi okumalar!

Bizi Instagram’da Takip Edin!

Gezilerimiz, önerilerimiz ve daha fazlası hakkında anında bilgi sahibi olmak için bizi Instagram’da takip etmeyi unutmayın! Güncel içerikler, güzel fotoğraflar ve özel ipuçları için hesabımızı takip edin.

Instagram’da bizi bulabileceğiniz adres: @Rotasizkuzguncom

Takip edin, ilham alın ve maceralarımıza ortak olun!

Leave a comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Articles

Kos Gezisi İçin Kapıda Vize Nasıl Alınır?

Kos Gezisi İçin Kapıda Vize Nasıl Alınır? Yunanistan’ın güzel adalarından biri olan...

Pasaport Türleri – Hangi Çeşit Pasaport Kimlere Verilir?

Pasaport Türleri – Hangi Çeşit Pasaport Kimlere Verilir? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen...

Yeşil Pasaport Nasıl Çıkartılır 2024 ?

Yeşil Pasaport Nasıl Çıkartılır? 2024 Yeşil pasaport, resmi adıyla hususi pasaport, Türkiye...

Mısır’da Lezzet Dolu Bir Gün: Chicken Tikka Masala

Mısır’da Lezzet Dolu Bir Gün: Chicken Tikka Masala Geçtiğimiz günlerde Mısır’da eşsiz...